Zapraszamy do Pogorzelicy

PLAŻA - krótka charakterystyka tej części wybrzeża: morze i plaża, woda i piasek, czyli to, co turyści lubią najbardziej. Niezwykłość tego fragmentu wybrzeża polega na tym, że plaże są tutaj szerokie i piaszczyste, a od lądu oddziela je klif, jedyny w swoim rodzaju wysoki brzeg morski.

LATARNIA MORSKA - została zbudowana ponad 130 lat temu, jest więc zabytkiem architektury. Po raz pierwszy została uruchomiona w 1866 roku, przy pomocy lampy olejowej z czterema knotami. Latarnia ma 45 m wysokości. Jej światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich (ponad 36 kilometrów). Źródłem światła jest specjalna żarówka 1000 W, której moc dwudziestokrotnie wzmacnia specjalny system pryzmatów.

WYCIECZKI ZORGANIZOWANE DO GDAŃSKA I KOŁOBRZEGU - Ośrodek organizuje wycieczki autokarowe do Gdańska, Kołobrzegu oraz innych ciekawych miejsc. Wycieczka obejmuje przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota oraz posiłek. Każda wycieczka realizowana jest według specjalnie przygotowanego programu.

TRZEBIATÓW - położony jest nad rzeką Regą 10 km od wybrzeża Bałtyku. Miasto o pasjonującej historii związanej z dziejami Pomorza Zachodniego i Polski.O dziejach przeszłych tego miasta i okolic świadczą znakomicie zachowane i pieczołowicie odrestaurowane liczne zabytki. Miasto ma do dziś unikalną zabudowę z szachownicowym układem ulic na Starym Mieście. Największe zabytki to Mury Obronne, Baszta Prochowa, Kościół  pod wezwaniem Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny wybudowany w latach 1305-1370,oraz Pałac, który był siedzibą książąt Wirtemberg w latach 1785-1790 gdzie mieszkała Maria z Czartoryskich Wirtemberg.

TRZĘSACZ - ozostałości po kościele wybudowanym pośrodku wsi na przełomie XIV/XV w. odległości prawie 2 kilometrów od morza przyciągają corocznie liczne rzesze turystów. Procesy abrazyjne spowodowały, że w miarę upływu czasu brzeg morski nieustannie zbliżał się do budowli. Ostatnie nabożeństwo odprawiono w kościele 2 marca 1874 roku, a jego wyposażenie przewieziono do katedry w Kamieniu Pomorskim. W 1901 r. zawaliła się pierwsza jego część. Dziś pozostał jedynie fragment południowej ściany. Obecnie trwają intensywne prace nad ochroną ruin przed sztormami. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w Europie.

JEZIORO LIWIA ŁUŻA - położone niecałe 300 m od plaży, częściowo w Niechorzu, częściowo w Pogorzelicy. Tajemnicze, owiane legendami dostępne tylko dla ptaków, od lat czeka na historyczny moment, by znów ukazać swą urodziwą twarz. Jezioro Liwia Łuża, połączone z morzem poprzez Liwkę - kanał bodący naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą - to akwen o powierzchni 220 ha. Dziś jest rezerwatem ptaków wędrownych.

PARK MINIATUR LATARNII MORSKICH W NIECHORZU - W Parku można zobaczyć obiekty w całej okazałości przedstawiające najciekawsze latarnie morskie w miniaturze.

PARK WIELORYBA -przedstawia morską wersje parku dinozaurów podzieloną na kilka obszarów tematycznych: Bałtyk, Giganci z oceanów, Potwory z głębin, Piraci i papugi. Całość zbudowana na piasku i ozdobiona motywami rybackimi. Oprócz tego można również zobaczyc modele zwierząt obecnie żyjących w morzach i oceanach.

MULTIMEDIALNE MUZEUM NA 15 POŁUDNIKU przedstawia prezentację multimedialną  legendy trzęsackego Kościoła, oraz archiwalne  fotografie. Jedynymi aktorami są obraz, dźwięk i światło.

CIUCHCIA RETRO EKSPRESS - nadmorska kolej wąskotorowa liczy sobie ponad 100 lat. Oddano ją do użytku w lipcu 1896 roku. Wówczas tory o szerokości 750 mm połączyły Gryfice, Trzęsacz, Rewal i Niechorze. W roku 1916 linia została przedłużona do Pogorzelicy i Trzebiatowa. W tym też czasie zakończono przebudowę linii, powiększając rozstaw szyn do 1000 mm. Dziś turystyczny pociąg kursuje na trasie Gryfice – Trzęsacz – Rewal – Niechorze – Pogorzelica. W Gryficach można zwiedzać wystawę kolei wąskotorowej.